Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

70 punktów karnych i zarzuty dla 35-latka. Uciekał pod prąd przed policją ZDJĘCIA

Policjanci z Będzina zatrzymali 35-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierowca skutera uciekał przed mundurowymi pod prąd drogą krajową. Po zdobyciu 70 punktów karnych, okazało się, że ma jeszcze wiele na sumieniu…

Mundurowi drogówki jadąc w Będzinie drogą krajową nr 86 w kierunku Siewierza zauważyli mężczyznę, który poruszał się skuterem bez tablicy rejestracyjnej, a stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. Gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy, ten nagle zahamował i zawrócił, rozpoczynając swoją ucieczkę pod prąd. Policjanci ruszyli za nim w pościg przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Mężczyzna przez cały czas stwarzał zagrożenie dla innych uczestników drogi. W pewnym momencie nagle skręcił w przydrożny rów i rozpoczął ucieczkę pieszą przez tereny trawiaste. Po krótkim pościgu stróże prawa dogonili 35-latka i obezwładnili go.

Sprawdzenie trzeźwości uciekiniera wykazało, że jest on po użyciu alkoholu. Ponadto podczas zatrzymania, a w trakcie ucieczki pieszej zgubił woreczek z zawartością amfetaminy. Skuter, którym poruszał się mężczyzna, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, policjanci ustalili dane identyfikacyjne po numerze VIN. Jak się okazało, nie posiadał on obowiązkowego ubezpieczenia, a jego stan pozostawiał wiele do życzenia.

W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że to nie koniec jego kłopotów, gdyż jego drogowa historia jest bardzo ciekawa. 35-latek decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkich kategorii oraz aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci zabezpieczyli skuter, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas prowadzonych czynności mundurowi dostrzegli, że ten charakterystyczny jednoślad brał udział w kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, co potwierdziły nagrania z monitoringów.

Podczas ucieczki i drogowych poczynań podejrzany zebrał łącznie 70 punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz usłyszał 5 zarzutów za popełnione przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. Dostanie kolejny zakaz to mu w pięty pójdzie.