Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijana matka wiozła autem 4-letniego syna. Tłumaczyła, że jedzie tylko wioskę dalej FOTO

21-letnia kobieta mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, przewoziła autem swojego 4-letniego syna. Mieszkanka powiatu szczecineckiego odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

Patrol policji z Posterunku Policji w Białym Borze zauważył pojazd, który nie trzymał się swojego toru jazdy. Mundurowi nabrali podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, dlatego niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli.

Za kierownicą Daewoo siedziała 21-letnia kobieta, od której mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Kobieta przewoziła w pojeździe swojego 4-letniego syna, który podróżował bez fotelika, gdyż jak oświadczyła, jechała tylko wioskę dalej. Mundurowi sprawdzili stan jej trzeźwości i potwierdzili swoje podejrzenia.

– Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższych, a pojazd został odholowany i zabezpieczony na poczet przepadku – przekazała st.asp. Anna Matys
oficer prasowy KPP w Szczecinku.

Mieszkanka powiatu szczecineckiego została zatrzymana w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jak alkohol wyparuje z jej organizmu usłyszy zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Szczecinku, źródło KPP w Szczecinku)

Komentarze wyłączone