Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Sąsiedzka kłótnia zakończona ugodzeniem nożem WIDEO

Konflikt sąsiedzki w Sobótce w woj. dolnośląskim omal nie zakończył się tragedią. W trakcie kłótni jeden z mężczyzn sięgnął po nóż i ranił pokrzywdzonego. Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w podwrocławskiej Sobótce. Patrol policjantów został skierowany na interwencję podczas której 39-letni mężczyzna ranił drugiego nożem. Cios zadany w brzuch stanowił realne zagrożenie dla życia 31-letniego mężczyzny, również mieszkańca Sobótki. Okazało się, że obaj byli sąsiadami.

– Podejrzenie kradzieży w pomieszczeniach gospodarczych, które wywoływało awanturę między mężczyznami, przyniosło nieoczekiwany skutek. Tym bardziej, że emocje i alkohol są bardzo złym doradcą i często czynnikiem eskalującym konflikt – przekazała st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanemu może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone