Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Auto rozbiło się o ścianę. Policjant rozpoczął reanimację kierowcy WIDEO

We Wrocławiu samochód osobowy uderzył w ścianę centrum handlowego. Na ratunek kierowcy auta ruszył policjant, który wyciągnął poszkodowanego z pojazdu i rozpoczął akcję reanimacyjną. Po odzyskaniu czynności życiowych kierowca został przewieziony do szpitala. Mężczyzna najprawdopodobniej stracił przytomność w wyniku zawału serca.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w samym centrum Wrocławia w ubiegłym miesiącu. Samochód osobowy marki Audi rozbił się na ścianie budynku przy ul. Braniborskiej. Pojazd wypadł z jezdni na chodnik, po czym uderzył w barierki, a następnie rozbił się o ścianę domu handlowego. W środku znajdował się nieprzytomny mężczyzna bez funkcji życiowych.

Do działania niezwłocznie przystąpił policjant z komisariatu na Starym Mieście, który akurat tamtędy przejeżdżał. Funkcjonariusz zabezpieczył kręgosłup poszkodowanego i wyciągnął go wspólnie z innym świadkiem z samochodu po czym rozpoczął reanimację.

Aspirant sztabowy Marek Walczyński, który posiada kwalifikacje ratownika medycznego zadbał przede wszystkim o prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a także wezwał na miejsce służby ratunkowe. Zaraz po tym przystąpił do akcji reanimacyjnej 56-letniego kierowcy. Dalsze czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzili przybyli na miejsce strażacy oraz ratownicy medyczni.

Dzięki zdecydowanemu i profesjonalnemu działaniu policjanta, mężczyzna przeżył.

(fot. KWP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

2 komentarze

  1. Najlepszy był zombie z telefonem i słuchawkami. Auto się obok niego rozbija a on nic nie zauważył gapiąc się w telefon.

  2. Mój szwagier pracuje na oddziale neurologicznym i namówił mnie do zmiany samochodu na dużego, ciężkiego suv-a, właśnie z uwagi na liczbę wypadków drogowych spowodowanych udarami mózgu oraz serca (pot. zawał). Wszystko zaczęło się na przełomie 2020 i 2021 roku.