Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Pijana 12-latka wpadła do wody. Dziewczynkę uratował policjant FOTO

Policjant po służbie ruszył na pomoc 12-latce, która leżała półprzytomna w korycie rzeki. Jak się okazało, nastolatka chwilę wcześniej wpadła do wody. Dziewczynka trafiła do szpitala z oznakami hipotermii i w stanie upojenia alkoholowego.

W miniony piątek, komendant komisariatu policji w Ścinawie w woj. dolnośląskim, po zakończonej służbie wracał prywatnym samochodem do domu. Kiedy przejeżdżał przez jeden z mostów zauważył jak dwie młode osoby stoją przy barierce i z uwagą obserwują sytuacje na brzegu. Policjant zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało.

– Okazało się, że tuż przy brzegu rzeki leży bezwładnie młoda dziewczyna, która chwilę wcześniej została wyciągnięta z wody przez swoich nieletnich znajomych. Nie mieli oni jednak wystarczająco dużo siły, aby przeciągnąć dziewczynę w bezpieczne miejsce, dlatego wciąż znajdowała się zbyt blisko wody na stromym zboczu – poinformowała asp. Aleksandra Pieprzycka z KWP we Wrocławiu

12-latka była zmarznięta i półprzytomna. Konieczne było też udrożnienie dróg oddechowych, gdyż nie mogła ona oddychać z uwagi na zalegającą wydzielinę i wodę. Funkcjonariusz przywrócił nastolatce drożność dróg oddechowych. W tym czasie zadzwonił również po pomoc, dzięki czemu już po chwili 12-latka była w rękach medyków.

Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjant czuwał nad stanem nastolatki, okrył ją swoją odzieżą wierzchnią i monitorował funkcje życiowe.

– 12-latka trafiła do szpitala z oznakami hipotermii i jak się później okazało w stanie upojenia alkoholowego – dodała asp. Aleksandra Pieprzycka.

W toku czynności policjanci ustalili, że na brzegu rzeki znajdowały się w tym czasie również inne osoby nieletnie. Policjanci ustalili ich rodziców i przekazali pod opiekę osób dorosłych

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

(fot. KPP Lubin, źródło KPP Lubin)

Jeden komentarz

  1. No tak, pomógł, ale uratowali ją koledzy.