Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Przeleciał w powietrzu 20 metrów i trafił w bramkę. Widowiskowy finał pościgu ZDJĘCIA

25-letni kierowca skody, zakończył ucieczkę przed policją, przelatując w powietrzu ok. 20 metrów i trafiając swoim pojazdem w bramkę znajdującą się na boisku. Po przebadaniu kierowcy na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę przed godziną 20.00 policjanci ze Strzelina w woj. dolnośląskim zauważyli na drodze białą skodę, której kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając mężczyźnie polecenie do zatrzymania się, jednak kierujący skodą gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

– W trakcie pościgu mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, a następnie wypadł z drogi za którą znajdowała się skarpa, po czym przeleciał w powietrzu około 20 metrów, trafiając pomiędzy słupki piłkarskiej bramki, po czym zatrzymał się na murawie, gdzie nie mógł już kontynuować jazdy. Tam został zatrzymany przez policjantów, którzy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej – asp. szt. Piotr Sołtysiak z KPP w Strzelinie.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na urazy jakich doznał, został przewieziony do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie 25-latek odpowie za popełnione przestępstwa. Za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Strzelinie, źródło KPP w Strzelinie)

2 komentarze

  1. Co prawda z niewłaściwej strony, ale gol tym razem zaliczony.