Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Auto osobowe zmiażdżone pomiędzy ciężarówkami ZDJĘCIA

Na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia doszło zderzenia czterech pojazdów, w wyniku czego auto osobowe zostało zmiażdżone pomiędzy dwiema ciężarówkami. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

W poniedziałek po godzinie 14:00 na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na jezdni w kierunku Kudowy-Zdroju, zderzyły się trzy zespoły pojazdów ciężarowych oraz samochód osobowy.

– Kierowca ciężarowej scanii wraz z naczepą, jadąc w kierunku autostrady A4, nie zachował szczególnej ostrożności, widząc powiększający się przed nim zator drogowy. W efekcie niezachowania bezpiecznej odległości przez kierującego scania uderzyła w poprzedzający ją pojazd ciężarowy, który następnie najechał na tył osobowego seata. Osobówka została następnie przemieszczona siłą uderzenia i uderzyła w kolejny pojazd ciężarowy – przekazał podkom. Przemysław Ratajczyk z KMP we Wrocławiu.

Na szczęście wszyscy uczestnicy tego wypadku przeżyli. Jednak trzy osoby przetransportowane zostały do szpitali. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie, do którego doszło w godzinach wysokiego natężenia ruchu drogowego, stało się przyczyną wielogodzinnych utrudnień na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone