Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Zwłoki mężczyzny zabetonowane w garażu. Zatrzymano 7 osób ZDJĘCIA, WIDEO

Kryminalni zatrzymali 7 osób, do sprawy zabójstwa 36-latka. Zwłoki mężczyzny ujawniono w minioną niedzielę w blaszanym garażu na prywatnej posesji. Ciało ukryte było pod warstwą betonu. Podejrzanym grozi dożywotnia kara więzienia.

W niedzielę w wyniku działań wejherowskich kryminalnych ujawnione zostały zwłoki mężczyzny w garażu na terenie prywatnej posesji w miejscowości Płaczewo. Pierwsze zatrzymania osób mających związek z tą sprawą zostały zrealizowane przez policjantów z Wejherowa już w nocy z soboty na niedzielę,  kolejne czynności  i zatrzymania były wykonywane w niedzielę i poniedziałek. Do sprawy łącznie zatrzymanych zostało siedem osób z czego część usłyszała bądź usłyszy zarzuty.

– Ciało mężczyzny ukryte było w dziurze i zalane betonem pod posadzką garażu – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Do wydobycia zwłok niezbędna okazała się pomoc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Wejherowa i Gdańska, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem, niezbędnym do usunięcia betonu w celu dostania się do ciała zabitego mężczyzny.

Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Technik kryminalistyki oraz policjanci z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu przestępstwa. Po usunięciu gruzu i ziemi, możliwe było wydobycie ciała mężczyzny i zabezpieczenie ich do badań sekcyjnych.

– Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że pokrzywdzony w nocy z 11 na 12 kwietnia uczestniczył w libacji alkoholowej, podczas której najprawdopodobniej doszło do sprzeczki, w której pokrzywdzony był bity i kopany po całym ciele. Następnie zwłoki przewiezione zostały do innej miejscowości i ukryte w wykopanym w garażu dole, który zalany został betonem – dodała wejherowska policja.

Zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim został przedstawiony już czterem mężczyznom wieku 17, 23 do 34 lat 40 lat, przy czym 34-latek  dopuścił się tego czynu w ramach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Łącznie do tej sprawy zostało zatrzymanych 7 osób, część z nich usłyszała, a kolejni usłyszą zarzut zabójstwa jedna z osób usłyszy zarzut poplecznictwa.

Obecnie policjanci realizują doprowadzenia do sądu, gdzie odbywają się posiedzenia w tej sprawie, na których prawdopodobnie zostaną zastosowane tymczasowe aresztowania.  Pod uwagę brane są także inne zarzuty dotyczące nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

(fot. KPP w Wejherowie, źródło KPP w Wejherowie)

Jeden komentarz

  1. Skąd wiedzieli gdzie kopać? Takie tfarde chłopaki, a tu pewnie któryś się rozpruł. Teraz obsmarowują się wzajemnie g na wyścigi, chodzi o ustalenie, który z nich zadał śmiertelny cios. Ten zgarnia większość puli (liczonej w latach).