Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Oddał pobitemu seniorowi swoje buty i kurtkę. 17-latek z Ukrainy odebrał podziękowania FOTO

17-letni Illia z Ukrainy, widząc w środku nocy starszego, pobitego mężczyznę, oddał mu swoje buty i kurtkę. Okazało się, że senior został pobity przez swojego syna, który wyrzucił go z domu. Nastolatek, za swoją godną naśladowania postawę odebrał podziękowania z rąk szefa leszczyńskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w godzinach nocnych w Lesznie w woj. wielkopolskim. 17-letni Illia przechodząc ulicą 17 Stycznia zauważył stojącego na chodniku w samej piżamie i kapciach starszego mężczyznę. Nastolatek nie przeszedł obok niego obojętnie i zainteresował się jego losem. Okazało się, że senior padł ofiarą przemocy domowej, został pobity przez syna i wyrzucony z domu.

Reakcja Illii była natychmiastowa. Zdjął swoje buty i kurtkę, ubierając w nie mężczyznę, po czym przyprowadził go do komendy policji, gdzie opowiedział tę historię.

Dyżurni od razu zadbali o pokrzywdzonego, który został przewieziony do leszczyńskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Policjanci zatrzymali też niezwłocznie 36-letniego syna pokrzywdzonego. Trafił do policyjnego aresztu, był nietrzeźwy.

Policjanci zastosowali wobec 36-latka natychmiastowy nakaz opuszczenia lokalu wspólnie zajmowanego z osobą dotkniętą przemocą domową oraz zakaz zbliżania się do jego mieszkania i bezpośredniego otoczenia. Już po kilku dniach 36-latek złamał ten zakaz i ponownie znalazł się w rękach Policji. Sąd Rejonowy w Lesznie w trybie przyspieszonym zastosował wobec niego karę aresztu.

17-letni lIlia mieszka wraz z mamą w Lesznie od czasu wybuchu wojny w Ukrainie. Jego tata pozostał w ojczyźnie. Chłopak uczy się w Zespole Szkół Nr 4 w Lesznie

22 kwietnia br. pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotr Gorynia spotkał się z Illią i jego mamą Oleną. Szef leszczyńskich policjantów pogratulował chłopakowi wzorowej postawy, wrażliwości na krzywdę innych i i chęci współpracy z Policją. Illia otrzymał ufundowany przez komendanta wyjątkowy upominek, którym jest przelot widokowy samolotem nad Lesznem. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice oraz dyrekcja szkoły.

(fot, KMP Leszno, źródło KMP Leszno)

Komentarze wyłączone