Środa, 29 maja 202429/05/2024

Szczątki dwójki dzieci spalone w ognisku. Matka trafiła do aresztu

W jednej z miejscowości powiatu dąbrowskiego ujawniono, spalone w ognisku, ciała dwójki dzieci w wieku 3 i 5 lat. Matka dziewczynek usłyszała zarzuty zabójstwa i trafiła do aresztu.

W miniony piątek w pogorzelisku, na terenie jednej z prywatnych posesji w Woli Szczucińskiej, policjanci odkryli ciała dwóch dziewczynek (w wieku 3 i 5 lat). Dzieci wspólnie z 40- letnią matką zamieszkiwały w domu jednorodzinnym. Ojciec dzieci pracuje za granicą.

– Według ustaleń śledczych do śmierci przyczyniła się matka dziewczynek. Monika B. zabiła obie córki 09.05.br, około godziny 22:00 w domu. Następnie rozpaliła ognisko za posesją i umieściła w nim zwłoki dzieci – przekazała małopolska policja.

Policjantów o tragedii zaalarmowała w piątek rano matka kobiety, która otrzymała od niej niepokojącego sms’a. 40-latka, po wstępnym badaniu lekarskim została umieszczona w szpitalu w Tarnowie.

Prokurator przedstawił jej zarzut zabójstwa dwóch córek – pięcioletniej i trzyletniej. W tarnowskim szpitalu sąd, przy udziale obrońcy i prokuratora, zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy na trzy miesiące.

(fot. info112.pl, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone