Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Wyprzedzał zatoczką dla autobusów. Pirata drogowego zarejestrowała kamera WIDEO

Kierujący volkswagenem popełnił szereg niebezpiecznych i agresywnych wykroczeń w ruchu drogowym. Niewiele brakowało, a doprowadziłby do wypadku drogowego. Nagranie, dokumentujące te niebezpieczne zachowania, wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca w Bydgoszczy na ul. Bałtyckiej. Tam kierujący volkswagenem, na ograniczeniu prędkości do 30 km/h, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 32, popełnił kilka niebezpiecznych następujących po sobie wykroczeń.

Wyprzedził inny pojazd z prawej strony, wykorzystując do tego zatokę autobusową, po czym nie zastosował się do podwójnej linii ciągłej, zjechał na środek jezdni w celu ominięcia progu zwalniającego i niemal doprowadził do zderzenia czołowego z innym pojazdem, a następnie, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, ponownie przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedził inny pojazd.

Te niebezpieczne zachowania kierującego zostały zarejestrowane kamerką samochodową i przesłane na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Dzięki temu nagraniu policjanci będą mogli dotrzeć do sprawcy tych wykroczeń i nałożyć na niego mandaty karne. Jeśli sprawa trafi do sądu, kierującemu grozi grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Jeden komentarz

  1. asdasdasffdsfsdfsdff

    a konfident musi donieść