Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Zajmował się psem w trakcie jazdy, doszło do wypadku. 3-osobowa rodzina trafiła do szpitala ZDJĘCIA

Na drodze krajowej nr 77 w Wierzawicach, w woj. podkarpackim kierujący osobowym volkswagenem zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wypadku ucierpiały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło około godz. 17, na drodze krajowej nr 77 w Wierzawicach. Według wstępnych ustaleń policjantów, 38-letni kierujący osobowym volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Samochodem, oprócz kierującego podróżowała 38-letnia kobieta, ich 14-letnia córka oraz pies.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem najprawdopodobniej nieprawidłowo przewoził czworonoga, który podczas jazdy znajdował się na przednim fotelu pasażera. Nie zachowując należytej ostrożności, zajmował się nim podczas jazdy, co było przyczyną utraty kontroli nad kierowanym pojazdem.

W wyniku tego zdarzenia wszyscy uczestnicy trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zwierzę zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie. 38-letni kierowca był trzeźwy. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

Na miejscu pracowali policjanci, gromadząc materiał dowodowy, który na dalszym etapie postępowania pozwoli na wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

(fot. KPP Leżajsk, źródło KPP Leżajsk)

Komentarze wyłączone