Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Młody motocyklista zginął po zderzeniu z ciężarówką ZDJĘCIA

25-letni kierujący motocyklem zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w miejscowości Chabielice w woj. łódzkim. Jednoślad, którym kierował młody mężczyzna zderzył się z ciężarówką.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 16.00 na drodze wojewódzkiej numer 483 w miejscowości Chabielice w powiecie bełchatowskim.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący motocyklem marki Suzuki, podczas wyjeżdżania ze stacji paliw i włączania się do ruchu na drogę wojewódzką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem ciężarowym.

Kierujący motocyklem wjechał wprost pod koła ciągnika siodłowego marki MAN, który jechał od strony Częstochowy w kierunku Szczercowa.

– Niestety, w wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. 39-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy – przekazała nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegółowe okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają bełchatowscy policjanci.

Policjanci przypominają, że do przestrzegania przepisów ruchu drogowego zobowiązani są wszyscy użytkownicy dróg. Brak ostrożności, pośpiech, przecenianie własnych umiejętności, brawura i lekceważenie zasad bezpieczeństwa zazwyczaj kończą się tragicznie. Szczególnie zagrożeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jak na przykład motocykliści. W konfrontacji z samochodem są bez szans.

(fot.. KPP w Bełchatowie, źródło KPP w Bełchatowie)

Komentarze wyłączone