Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Znalazł kilkadziesiąt tysięcy złotych i zaniósł na policję

Godną naśladowania postawą wykazał się 61-letni mieszkaniec Rakszawy w woj. podkarpackim. Mężczyzna znalazł torbę, w której znajdowała się duża suma pieniędzy, po czym przekazał ją policjantom, dzięki czemu zguba trafiła z powrotem do właściciela.

Do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie zgłosił się 61-letni mieszkaniec Rakszawy. Mężczyzna, na placu targowym w Przeworsku, znalazł torbę z metalowym pojemnikiem.

– W środku znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz dokumenty notarialne. 61-letni znalazca, nie mogąc odnaleźć właściciela, przywiózł ją do łańcuckiej komendy i przekazał policjantom – przekazali mundurowi.

Funkcjonariusze dotarli do właściciela zguby. Okazał się nim 72-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna odzyskał oszczędności swojego życia. Senior nie krył wzruszenia i wdzięczności dla uczciwego znalazcy.

– Pamiętajmy, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt policji albo przekazać do biura rzeczy znalezionych – dodają mundurowi.

(fot. info112.pl, źródło KPP w Łańcucie)

Komentarze wyłączone