Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Kobiecie odeszły wody, do szpitala było 30 km. Pomogli policjanci z grupy SPEED WIDEO

Policjanci z grupy SPEED eskortowali do szpitala samochód, którym mąż wiózł rodzącą żonę. Kierowca do pokonania miał ponad 30 km, a kobiecie odeszły wody płodowe. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów drogówki, ciężarna szybko i bezpiecznie dotarła do szpitala.

We wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kozienickiej komendy pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie. Kilka minut przed godz. 9 w miejscowości Miejska Dąbrowa na krajowej 48 zauważyli saaba, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

40-letni kierowca oświadczył, że śpieszy się do szpitala, bo jego siedząca obok żona właśnie zaczyna rodzić. Przyszłej mamie odeszły wody płodowe. Do szpitala w Kozienicach było ponad 30 km.

– Mundurowi błyskawicznie podjęli decyzję o eskorcie samochodu z rodzącą kobietą i wykorzystując sygnały świetlne i dźwiękowe nieznakowanego radiowozu ruszyli w kierunku szpitala – poinformował Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Już po kilkudziesięciu minutach wjechali na izbę przyjęć kozienickiego szpitala. Tam rodzącą kobietą zajęli się lekarze.

(fot. KPP Kozienice, źródło KPP Kozienice)

Komentarze wyłączone