Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

10-latek ruszył z pomocą mężczyźnie leżącemu na chodniku. Chłopiec odebrał podziękowania za swoją postawę ZDJĘCIA

10-letni chłopiec wykazał się wzorową postawą wobec mężczyzny, który przewrócił się na chodniku i nie dawał oznak życia. Młody bohater zachował zimną krew i zadzwonił na numer alarmowy, a następnie odpowiedział na wszystkie zadane przez operatora pytania.

Wzorową postawą, odwagą, odpowiedzialnością wykazał się 10-letni mieszkaniec Pajęczna, który widząc sytuacje zagrażającą życiu zadzwonił na numer alarmowy i udzielił pomocy.

Kilka dni temu do dyżurnego pajęczańskiej policji z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od 10-letniego chłopca, dotyczące leżącego na chodniku mężczyzny. Chłopiec zauważył jak mężczyzna upada i uderza głową w krawężnik. Mężczyzna nie ruszał się i nie dawał żadnych oznak życia.

10-letni Damian podbiegł, próbował nawiązać rozmowę, jednak bezskuteczną i wówczas zadzwonił na numer alarmowy. Pomimo stresującej sytuacji chłopiec odpowiedział na wszystkie zadane przez operatora pytania. W oczekiwaniu na pomoc mężczyzna odzyskał przytomność. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawiła się żona poszkodowanego i patrol policji. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Dwa dni później chłopiec zadzwonił do komendy w Pajęcznie i zapytał o zdrowie mężczyzny. 22 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie odbyło się spotkanie z małym bohaterem. Policjanci podziękowali chłopcu za wzorową, godną naśladowania postawę, a rodzicom pogratulowali właściwego wychowania syna.

(fot. KPP Pajęczno, źródło KPP Pajęczno)

Komentarze wyłączone