Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Pijany kierowca ciężarówki jechał całą szerokością drogi. Doszło do zderzenia ZDJĘCIA

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca samochodu ciężarowego, który jadąc z dużą naczepą całą szerokością drogi, doprowadził do bocznego zderzenia z jadącą z naprzeciwka inną ciężarówką.

Na jednej z lokalnych dróg powiatu milickiego, pomiędzy miejscowościami Ujazd i Wodników Górny, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca ciągnika siodłowego marki Mercedes, 48-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, jadąc całą szerokością drogi doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciężarowym MAN-em, którym kierował 47-letni mieszkaniec gminy Milicz.

Z relacji kierowcy MAN-a wynikało, że w celu uniknięcia czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka mercedesem zmuszony został do zjechania maksymalnie na prawe pobocze, co mogło grozić wjechaniem ciężkim pojazdem do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nieznacznym uszkodzeniom uległy tylko oba pojazdy biorące udział w kolizji.

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia szybko okazało się, co było przyczyną tak niebezpiecznej jazdy kierowcy mercedesa.

– Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało w organizmie 48-latka ponad 3 promile alkoholu! Ponadto w kabinie ciężarowego mercedesa, obok siedzenia kierowcy, leżały puste puszki po piwie, co wskazywało, że mężczyzna mógł spożywać alkohol w trakcie jazdy – przekazała policja.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, natomiast samochód ciężarowy wraz z naczepą został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Pijany kierowca do czasu wytrzeźwienia został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 48-latek został ukarany za spowodowanie kolizji drogowej i przesłuchany jako podejrzany o popełnienie przestępstwa drogowego. Ponieważ miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, to zgodnie ze znowelizowanymi przepisami oprócz kary za popełnione przestępstwo drogowe grozi mu również przepadek równowartości pojazdu, którym kierował, a może to być kwota sięgająca nawet kilkuset tysięcy złotych.

Postępowanie jest w toku, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości.

(fot. KPP Milicz, źródło KPP Milicz)

Komentarze wyłączone