Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Ukradł pierścionki z diamentami warte 200 tys. złotych. Jest wideo

Za kradzież rozbójniczą u jubilera odpowie 46-letni obywatel Gruzji, który ukradł 5 pierścionków z diamentami o łącznej wartości sięgającej 200 000 złotych. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. przy ulicy Pięknej w Warszawie. Jak przekazała policja, w godzinach popołudniowych do jubilera przyszedł mężczyzna, który w obecności pracownicy oglądał biżuterię.

W pewnym momencie, gdy kobieta odwróciła się od mężczyzny, ten samodzielnie otworzył witrynę z drogocennymi pierścionkami z diamentami. W pośpiechu schował do kieszeni kilka pudełek z biżuterią. Sprzedawczyni zauważyła, że mężczyzna otworzył gablotę i ukradł asortyment. Próbowała ująć sprawcę kradzieży, ale ten zaczął ją szarpać oraz popchnął, co spowodowało że kobieta upadła na ziemie.

W wyniku tego doznała niegroźnych obrażeń. Mężczyzna szybko wyszedł ze sklepu.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym mundurowi wpadli na trop osoby podejrzanej. Okazało się, że 46-latek po kradzieży uciekł z Warszawy i ukrywał się w Wyszkowie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Policjanci ustalili, że 46-latek dwa dni przed kradzieżą rozbójniczą u jubilera przy ulicy Pięknej podejrzany ukradł z salonu kosmetycznego przy ulicy Ordynackiej dwa telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 3500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież i kradzież rozbójniczą. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście stosując wobec 46-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

(fot. wideo KSP, źródło KSP)

Komentarze wyłączone