Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Młode łosie straciły matkę w wypadku. Zwierzętom pomogli policjanci WIDEO

Dwa małe łosie straciły matkę w zdarzeniu drogowym. Potem wiele godzin chodziły same w pobliżu miejsca zdarzenia, co było ryzykowne dla nich i kierowców. Policjanci zainteresowali się losem zwierząt i poprosili o pomoc lekarza weterynarii.

Policjanci z Ełku dostali w poniedziałek zgłoszenie, że w gminie Stare Juchy kierowca osobowego renaulta potrącił w klempę, która wybiegła mu przed auto. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia. Jak się okazało, samica przemieszczała się z dwoma młodymi.

Gdy po kilku godzinach policjanci obsługiwali inne zdarzenie drogowe w pobliżu tego miejsca, dostrzegli dwa małe łosie, które wciąż zdezorientowane wędrowały nieopodal. Policjanci zaniepokoili się ich losem, bo młode zwierzęta ewidentnie wymagały wsparcia, a nieustanne spacery przy ruchliwej jezdni, mogły się dla nich skończyć tragicznie.

Nieoceniona w tym przypadku okazała się pomoc lekarza weterynarii z Ełku, do którego policjanci się zwrócili. On bezinteresownie poświęcił swój czas, przyjechał na miejsce i zorganizował transport młodych łosi do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji zwierząt w Grzędach.

Tam młode otrzymały profesjonalną pomoc, by jak najszybciej mogły wrócić do swojego naturalnego środowiska.

(fot. KP Ełk, źródło KPP Ełk)

Komentarze wyłączone