Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

15-latek na motocyklu uciekał przed policją. Miał wiele na sumieniu WIDEO

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zatrzymali po pościgu dwóch nieletnich, którzy wjeżdżając na drogę publiczną, mieli wiele na sumieniu. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jeden z nich odpowie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20 w Zendku w woj. śląskim. Patrolujący ten rejon policjanci drogówki, zauważyli na ulicy Głównej motocykl, na którym siedziały dwie osoby. Uwagę stróżów prawa przykuł brak tablicy rejestracyjnej na pojeździe oraz fakt, że pasażer nie miał założonego kasku ochronnego.

Mundurowi włączyli sygnały w radiowozie, dając tym samym kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak kierujący zignorował je i przyspieszył, próbując zgubić policyjny patrol.

Pościg trwał kilka minut, aż do momentu, gdy na ulicy Jasionek patrol zatrzymał uciekinierów.  Wtedy okazało się, że byli to dwaj mieszkańcy Zendka w wieku 15 i 16 lat.

Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszali w ogóle nie został zarejestrowany w naszym kraju, a także nie posiadał opłaconej obowiązkowej składki ubezpieczenia OC.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

2 komentarze

  1. Medal dla policjantów.

  2. „Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszali w ogóle nie został zarejestrowany w naszym kraju”
    A był zarejestrowany w innym kraju? Bo nie ma prawa nakazującego wszystkim uczestnikom polskich dróg rejestrowania pojazdów w Polsce.