Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Bus wypadł z drogi i dachował. Trzy osoby trafiły do szpitala ZDJĘCIA

W okolicy Słopanowa w woj. wielkopolskim bus, którym podróżowało 7 osób wypadł z drogi i dachował. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

W niedzielę ok. godziny 15.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze w okolicy Słopanowa. Doszło tam do dachowania samochodu marki Volkswagen T4.

Z policyjnych ustaleń wynikała, że 39-letni mieszkaniec Krzyża Wielkopolskiego, który kierował volkswagenem zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze. Mężczyzna zakończył drogę dachując do przydrożnego rowu.

Busem podróżowało 7 osób. 3 pasażerów zostało przetransportowanych do szpitali, z czego jeden doznał poważnych obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Ze wstępnych informacji wynikało, iż przyczyną mogło być zaśnięcie kierowcy.

Na miejscu policjanci pracowali nad zebraniem odpowiednich materiałów dowodowych. W sprawie prowadzone będzie postępowanie, którego celem będzie szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.

(fot. KPP Szamotuły, źródło KPP Szamotuły)