Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

2-latek zatrzaśnięty w aucie. Policjanci wybili szybę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku pomogli kobiecie, której 2-letni syn został uwięziony w rozgrzanym samochodzie. Mundurowi wybili boczną szybę i uwolnili malca. Chłopiec cały i zdrowy wrócił w objęcia swojej mamy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło, na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Leżajsku w woj. podkarpackim. Dzielnicowi zostali zatrzymani przez zapłakaną kobietę, która twierdziła, że w zatrzaśniętym aucie został uwięziony jej 2-letni syn.

Kobieta nie mogła dostać się do wnętrza swojego pojazdu, gdyż w skutek zablokowania drzwi, w środku pozostały kluczyki. Próby otwarcia samochodu okazały się bezskuteczne. Wnętrze samochodu, z uwagi na duże nasłonecznienie i wysoką temperaturę, szybko się nagrzewało. Znajdujący się w środku chłopczyk zaczął zasypiać, a kontakt z nim stawał się coraz bardziej ograniczony.

Policjanci bez chwili zawahania wybili boczną szybę samochodu i uwolnili dwulatka. Malec trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu i chwilę po konsultacji lekarskiej chłopiec wrócił w objęcia swojej mamy.

(fot. Policja, źródło Policja Podlarpacka)