Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

„Kajakarze nie wrócili na miejsce. Zostały po nich kajaki i alkohol”

Policjanci z Wyszkowa w woj. mazowieckim otrzymali zgłoszenie, że „kajakarze nie wrócili na miejsce. Zostały po nich kajaki i alkohol”. Jak się okazało nieodpowiedzialni mężczyźni wrócili do domów, a kajaki porzucili.

W niedzielę tuż po godzinie 23 dyżurny wyszkowskiej policji odebrał zgłoszenie od  właściciela wypożyczalni kajaków o tym, że po południu trzech mężczyzn wypożyczyło dwa kajaki, a  następnie wypłynęli na spływ Bugiem i do chwili obecnej nie dotarli do miejsca zbiórki. Zaniepokojony mężczyzna postanowił przepłynąć wyznaczoną  trasę i sprawdzić, co się stało. Na wysokości Brańszczyka odnalazł jeden kajak wypełniony pustymi butelkami po alkoholu i ślady stóp prowadzące do wody. Telefon kontaktowy do mężczyzn nie odpowiadał.

Na miejscu interweniowali wyszkowscy funkcjonariusze, którzy natychmiast ruszyli do poszukiwań kajakarzy. W trakcie podjętych  czynności  mundurowi szybko ustalili dane nieodpowiedzialnych mężczyzn. Okazało się, że bezpiecznie dotarli do miejsc zamieszkania. Jak się tłumaczyli, jeden kajak porzucili na brzegu rzeki , a drugi…”im odpłynął”.

Tym razem skończyło się tylko na strachu. Warto jednak przypomnieć, że  Ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodny wyraźnie zakazuje prowadzenia statków lub innych obiektów pływających pod wpływem alkoholu.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Wyszków)

Jeden komentarz

  1. dowalić grzywny po 30 tyś