Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Odpowie za zabicie 8 szczeniąt i znęcanie się nad psami

58-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla podejrzany jest o utopienie 8 szczeniąt oraz znęcanie się nad psami. Policjanci o zdarzeniu dowiedzieli się dzięki anonimowej informacji. Teraz 58-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali anonimową informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miasta miał zabić szczenięta.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Policjanci docierali do osób, które mogły posiadać informację na temat tego zdarzenia oraz wyjaśniali każdy wątek związany z tą sprawą.

W ramach dochodzenia prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu ustalili, że 58-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla miał utopić w Kanale Gliwickim 8 szczeniąt. Do tego zdarzenia miało dojść na początku roku.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów z ustawy o ochronie zwierząt. Policjanci przesłuchali 58-latka i postawili mu zarzuty dotyczące uśmiercenia ośmiu szczeniąt oraz znęcania się nad psami. Mężczyzna przyznał się do utopienia szczeniaków.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone