Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Kopał bezdomnego w głowę. Polscy policjanci ruszyli na pomoc

Polscy policjanci ruszyli na pomoc bezdomnemu mężczyźnie, który był kopany w głowę przez napastnika. Nasi mundurowi przebywali w Bambergu w Niemczech, w ramach szkolenia w szkole Policji Bundespolizei.

18 funkcjonariuszy OPP z Poznania oraz dwóch kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, od poniedziałku przebywało na szkoleniu w szkole Policji Bundespolizei w Bambergu, w związku z rozpoczynającymi się w weekend Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2024.

Wieczorem, gdy czwórka z nich wracała do miejsca zakwaterowania, na dworcu autobusowym razem ze swoim policyjnym wykładowcą byli świadkami awantury między kilkoma mężczyznami. Gdy jeden z nich zaczął nagle kopać w głowę bezdomnego, natychmiast postanowili pomóc pokrzywdzonemu. W tym czasie kierowca autobusu wezwał patrol policji.

Na miejsce błyskawicznie przyjechał umundurowany patrol bawarskiej policji i zatrzymał napastnika. W rozmowie z polskimi funkcjonariuszami – świadkami zdarzenia, ustalono wszystkie okoliczności, a mężczyzna został następnie przewieziony do jednostki policji, by odpowiedzieć za przestępstwo.

Tymczasem polscy policjanci w czwartek zakończyli szkolenie i udali się do Hamburga, gdzie w niedzielę będą brali udział w policyjnym zabezpieczeniu meczu piłkarskiego z udziałem polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy. Obecni będą na lotniskach oraz dworcach kolejowych i autobusowych podczas przyjazdu i przylotu polskich kibiców także w Berlinie i Dortmundzie. Służyć będą pomocą m.in. w tłumaczeniu i udzielaniu wskazówek w zakresie bezpieczeństwa tym, którzy planują oglądać sportowe widowisko na stadionie czy w strefach kibica. Nasi policjanci będą wspierać niemieckich kolegów na pewno do 27 czerwca. Ich dalsza obecność uzależniona jest od tego, czy polska reprezentacja wyjdzie z fazy grupowej.

(fot. Policja, źródło Policja)

2 komentarze

  1. Już ich tam wyszkolą, że aresztuje się tylko białych, kolorowi róbta co chceta.

  2. to mandatu nie dostał za leżenie w miejscu publicznym poszkodowany i nie pomogli „kopać” i pałować