Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Wyziębione niemowlę pod opieką pijanej matki. Dziecko trafiło do szpitala

1,5 promila alkoholu w organizmie miała matka 6-miesięcznego dziecka. Na kobietę z płaczącym niemowlęciem zwrócili uwagę świadkowie, którzy wezwali policję. Wyziębiona dziewczynka trafiła do szpitala.

Tuż przed godziną 23:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na jednym z osiedli od dłuższego czasu chodzi młoda kobieta z niemowlakiem na rękach. Dziecko cały czas płakało. Sytuacją zainteresowały się mieszkanki Kędzierzyna-Koźla. Kobiety w obawie o bezpieczeństwo dziecka powiadomiły o wszystkim policjantów.

Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy patrol. Funkcjonariusze zastali tam matkę z półrocznym dzieckiem. Dziewczynka była wyziębiona, ubrana nieodpowiednio do panującej temperatury i zanosiła się płaczem. Na miejscu obecne były również kobiety, które zareagowały i pomogły uspokoić dziecko. Matka dziewczynki była nietrzeźwa. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 1,5 promila.

6-miesięczne dziecko zostało przekazane pod opiekę medyków, którzy przewieźli je do szpitala. Policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 23-latkę i powiadomili o całej sytuacji sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszej opiece nad dzieckiem. W takich sprawach opiekunowie dziecka muszą się liczyć się z zarzutami dotyczącymi narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy w rodzinie nie dochodziło do przemocy.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Opolska)

Jeden komentarz

  1. Zabierzcie jej 800+, dajcie 5.000 to może wystarczy na ogrzewanie.