Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Dziesięciolatek wysiadł z pociągu, rodzice pojechali dalej

Dziesięcioletnie dziecko wysiadło w Częstochowie z pociągu relacji Racibórz – Olsztyn Główny, jego rodzice zostali w wagonie i pojechali dalej. Chłopca na peronie odnaleźli po kilku minutach funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Około godziny 7:45 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Częstochowie pełniący służbę patrolową na terenie dworca głównego, zauważyli na peronie pierwszym małego chłopca, bez opieki osoby dorosłej. W tym samym czasie do patrolu SOK zgłosiła się podróżna  informując, że dziecko wysiadło samo z pociągu.

Mundurowi natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia pociągu z którego wysiadł chłopiec. Funkcjonariusze SOK ustalili, że 10-latek podróżował  z rodzicami pociągiem relacji Racibórz – Olsztyn Główny. Częstochowscy sokiści szybko nawiązali kontakt z ojcem dziecka, który w stacji Rudniki przesiadł się do pociągu w kierunku Częstochowy. Do czasu przyjazdu rodzica chłopiec pozostał pod opieką funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Częstochowie.

Powiadomiono  o wszystkim Komisariat IV Policji w Częstochowie. Chłopiec cały i zdrowy trafił  pod opiekę ojca.

(fot. SOK, źródło SOK)

Komentarze wyłączone