Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Mercedes roztrzaskał się na słupie. 18-latka zginęła na miejscu ZDJĘCIA

Jedna osoba nie żyje, a jedna została ranna – to tragiczny finał wypadku, do którego doszło w Kłobucku w woj. śląskim. Osobowy mercedes zjechał z drogi i uderzył w słup.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Kłobucku przy ul. Staszica.

Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letni kierujący mercedesem jadąc od centrum Kłobucka w kierunku Wręczycy Wielkiej, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego pojazd zjechał z drogi i uderzył w przydrożny słup.

W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 18-letnia pasażerka samochodu. Kierujący z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Tam została pobrana od niego krew do badań laboratoryjnych. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu kłobuckiego.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. kto postawił tam ten słup