Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Zapłacili za alkohol fałszywym banknotem. Grozi im 10 lat więzienia ZDJĘCIA

Policjanci z Karpacza zatrzymali 35-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę podejrzanych o wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu o nominale 200 zł. Jak wynika z akt śledztwa na terenie lokalnego dyskontu fałszywym banknotem para zapłaciła za alkohol.

Patrol policji został wezwany do jednego z dyskontów spożywczych w Karpaczu, gdzie według otrzymanego zgłoszenia pracownik kas ujawnił podrabiany banknot o nominale 200 zł. Przeprowadzone ustalenia na miejscu przez policjantów potwierdziły, że ujawniony banknot z całą pewnością nie jest autentyczny.

Niezwłocznie po przyjęciu zawiadomienia policjanci przystąpili do wykonywania niezbędnych czynności zmierzających do ustalenia dokładnych okoliczności popełniania przestępstwa związanego z wprowadzeniem  do obrotu fałszywego środka płatniczego.

– Skrupulatnie przeprowadzone czynności jak po sznurku doprowadziły policjantów do 39-letniego mężczyzny oraz 35-letniej kobiety. Zatrzymani dość szybko przyznali się, że wykorzystując wzmożony ruch na terenie lokalnego dyskontu fałszywym banknotem zapłacili za alkohol – przekazał st. asp. Łukasz Porębski z KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto twierdzili, że wskazany banknot chwilę wcześniej znaleźli na ulicy.

Niemniej jednak para została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany 39-latek i 35-latka usłyszeli już stosowny zarzut. Niebawem za przestępstwo, o popełnienie którego są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Jelenia Góra, źródło KMP Jelenia Góra)

Jeden komentarz

  1. A jak udowodnią jak takim zapłacą na festynie lub bazarze. Czy udowodnią im że tym banknotem zapłacili skoro sami nie wystawiają paragonów?