Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Przewoziła dwoje dzieci na skuterze. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci WIDEO

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 32-letnią kobietę, która przewoziła dzieci na motorowerze w sposób rażąco niezgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Międzyrzecza w woj. lubuskim patrolujący jedną z głównych dróg w mieście zauważyli motorower, który wydał im się przeładowany. Na jednośladzie, który zgodnie z konstrukcją jest przeznaczony do przewozu maksymalnie dwóch osób, znajdowała się 32-letnia kobieta wraz z dwójką małych dzieci.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli.

– Po zatrzymaniu skutera okazało się, że dzieci nie miały na sobie odpowiedniego wyposażenia ochronnego, bowiem posiadały jedynie kaski rowerowe. Co więcej, dzieci były usadowione na motorowerze w sposób, który zagrażał ich bezpieczeństwu – poinformował młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Ze względu na rażące naruszenie przepisów, funkcjonariusze zdecydowali się na skierowanie wobec kobiety wniosku o ukaranie do sądu. 32-latka została poinformowana o potencjalnych konsekwencjach prawnych oraz finansowych wynikających z jej czynu.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone