Piątek, 18 kwietnia 202518/04/2025

12-latek śmiertelnie potrącony przez pijanego kierowcę BMW

W miejscowości Borzęcin Duży pod Warszawą pijany kierowca BMW wjechał w grupę rowerzystów. 12-latki chłopiec zginął na miejscu, a jego rówieśnik trafił do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek około godziny 17 w miejscowości Borzęcin Duży w powicie warszawskim.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 26- letni kierujący BMW, poruszający się w kierunku Ożarowa, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na chodnik, gdzie potrącił grupę rowerzystów.

W wyniku zdarzenia rannych zostało dwóch 12-letnich chłopców. Niestety, życia jednego z nich nie udało się uratować. Drugi w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Badanie trzeźwości 26-letniego kierowcy wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, została od niego pobrana krew do dalszych badań. Na dzisiaj zaplanowane jest jego przesłuchanie.

Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone