Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

„Jak do tego doszło? Nie wiem”

Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, gdy dotarli na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów osobowych. Subaru znajdowało się na klapie bagażnika forda.

Funkcjonariusze z Lidzbarka Warmińskiego zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów osobowych, do którego doszło na trasie Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie, na wysokości Jeziora Wielochowskiego.

Policjantów skierowanych na miejsce zdarzenia zaskoczył widok subaru, którego tylna oś znajdowała się na klapie bagażnika osobowego forda. Jak ustalili pracujący na miejscu kolizji mundurowi, 24-letni kierujący subaru, jadąc w kierunku Górowa Iławeckiego, na prostym odcinku drogi, pomimo poziomego znaku „P-4” – linia podwójnie ciągła oraz wzniesienia, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim osobowego forda.

– W efekcie kierujący subaru uderzył czołowo w prawidłowo jadącą z naprzeciwka audi, którą kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu bartoszyckiego, a następnie tracąc panowanie nad pojazdem zderzyło się również wyprzedzanym, osobowym fordem, którym kierował 18-latek – poinformowała policja.

Pojazdem audi podróżowały jeszcze dwie osoby, natomiast w fordzie było 3 pasażerów. Żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci ukarali 24-letniego kierującego subaru mandatem karnym w wysokości 3000 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

(fot. KPP Lidzbark Warmiński)