Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Śmiertelny wypadek na trasie Kraków-Olkusz. Droga jest zablokowana

W poniedziałek rano w miejscowości Czajowice na drodze krajowej nr 94 doszło do zderzenia auta osobowego i ciężarówki. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Trasa Kraków – Olkusz jest obecnie zablokowana.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 6:30, na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Czajowice w powiecie krakowskim. Na łuku samochód osobowy marki Mercedes zderzył się z ciężarową scanią.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni kierujący mercedesem na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, przekroczył oś jezdni, a następnie zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Odłamki uszkodzonych pojazdów uderzyły w przejeżdżającego fiata.


W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 32-letni kierujący mercedesem. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagali hospitalizacji

W rejonie wypadku droga jest całkowicie zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bęble)