Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

14-latek dokonał oszustw na ponad 180 tys. złotych

Nieletni mieszkaniec Szczytna dopuścił się popełnienia 22 czynów karalnych związanych z oszustwami oraz kradzieżą tożsamości na szkodę operatora telekomunikacyjnego oraz jego klientów. Łączna wartość wyniosła ponad 180 tysięcy złotych.

Policjanci pionu kryminalnego zatrzymali 14-letniego mieszkańca Szczytna, który za pośrednictwem Internetu dokonywał wyłudzeń sprzętu elektronicznego oraz usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych.

Sprawca dokonał 22 czynów karalnych. Jednym z pokrzywdzonych w tej sprawie jest operator usług telekomunikacyjnych, który wycenił poniesione straty na łączną kwotę ponad 180 tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi są również osoby, których dane zostały wykorzystane przez nastolatka w celu popełnienia oszustw.

Nastolatek wykorzystując dane osobowe klientów operatora, złożył zamówienia na zakup urządzeń elektronicznych oraz usług telekomunikacyjnych, a następnie zamówiony towar odbierał w paczkomacie. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt o wartości prawie 20 tysięcy złotych podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania.

W toku przeprowadzonych czynności policjanci przesłuchali sprawcę czynów, a następnie zgromadzili odpowiednie materiały do tej sprawy. Sprawa została przekazana Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie. Sędzia po zapoznaniu się z dokumentacją zadecydował o zastosowaniu odpowiedniego środka wychowawczego wobec nieletniego w postaci umieszczenia go w placówce wychowawczej.

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Jeden komentarz

  1. Na sto procent wyborca PO ryżego szwaba