Policyjne uderzenie w nielegalne wyścigi w stolicy 09:35 14-10-2024

Policjanci kolejny raz przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję wymierzoną w uczestników nielegalnych wyścigów ulicznych. Funkcjonariusze skontrolowali 442 pojazdy, nałożyli 162 mandaty karne, których łączna kwota wyniosła niemal 103 tysiące złotych. Zatrzymano 39 dowodów rejestracyjnych i odebrano 8 praw jazdy. Wobec 7 kierowców skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną. Policjanci ujawnili także przypadek nietrzeźwego kierowcy.
Agresywna jazda i nadmierny hałas to zmora mieszkańców
Akcja miała miejsce nie tylko na ulicach Warszawy, ale również w okolicznych miejscowościach, gdzie nielegalne wyścigi stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Modyfikowane pojazdy, generujące nadmierny hałas, są zmorą dla okolicznych mieszkańców, a agresywne zachowania kierowców biorących udział w wyścigach obniżają poczucie bezpieczeństwa pozostałych użytkowników dróg.
Skuteczne działania policji
W weekendowej akcji wzięli udział policjanci z wielu wydziałów, w tym z Wydziału Ruchu Drogowego, grupy SPEED, która znana jest z surowego podejścia do piratów drogowych. Używano oznakowanych i nieoznakowanych pojazdów wyposażonych w wideo rejestratory, sonometry oraz drony, co pozwalało na skuteczne monitorowanie działań kierowców. Wspomagali ich funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, Oddziału Prewencji Policji oraz jednostek rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego.
Policja reaguje nie tylko na zgłoszenia od mieszkańców, ale także sama podejmuje działania tam, gdzie niebezpieczne zachowania są częste. Szczególną uwagę poświęcono kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość, przejawiającym agresywne zachowania oraz poruszającym się pojazdami niesprawnymi technicznie.
Ciągłe działania na rzecz bezpieczeństwa
Policja regularnie prowadzi działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Do najczęstszych z nich należą akcje „Prędkość” i „Ciche Miasto II”, które skupiają się na ograniczeniu niebezpiecznych zachowań na drodze.
Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością zarówno policji, jak i mieszkańców, samorządów oraz organizacji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tylko współpraca tych wszystkich grup może zagwarantować bezpieczne ulice w stolicy i jej okolicach.




(fot. KSP, źródło KSP)
Prawo jest zbyt łagodne dla niebezpiecznych kierowców, a policja i tak nie wykorzystuje wszystkich narzędzi, jakie ma.
Często się słyszy, że ktoś wjechał na czerwonym, rozpędzony na skrzyżowanie i co? I nic. Mandacik i szansa na powtórkę, zamiast zabrać baranowi uprawnienia i skierować na ponowny egzamin…
Policja pobłaża zmotoryzowanym durniom, sądy pobłażają zmotoryzowanym pijakom. Na ulicach nie będzie bezpiecznie!
A JAK TAM SPRAWA OFICERA(kordynator)Z GRUPY SPEED Z GORZOWA CO 10 KWIETNIA 2022 NIE BĘDĄC NA SŁUŻBIE ROZWALIŁ SŁUŻBOWE BMW A nie był pijany tylko nietrzeźwy 🤣🤣🤣🤣
93 Db – benzyna
96 Db – diesel
kur…. nie wiedzą a jeszcze pouczają ….