Niedziela, 20 kwietnia 202520/04/2025

Ciężarówka z burakami wpadła do rowu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej w Radzyniu Chełmińskim. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, ciężarówka przewożąca buraki zjechała z drogi i wylądowała w przydrożnym rowie.

W piątek tuż przed godziną 10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciężarówki, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 543 w Radzyniu Chełmińskim. Na miejsce zdarzenia szybko dotarły zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim oraz jednostki z Grudziądza: JRG1 i JRG2. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań.

„Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał” – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Ze względu na konieczność załadunku rozsypanych buraków oraz wyciągnięcia zestawu ciężarowego z rowu, należy spodziewać się utrudnień w ruchu na tym odcinku drogi. Kierowcom zaleca się ostrożność i korzystanie z objazdów.

Przyczyny wypadku są na razie nieznane. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(fot. PSP w Grudziądzu)

Komentarze wyłączone