Niedziela, 20 kwietnia 202520/04/2025

Nanosili na odzież emblematy znanych marek. Mieli specjalne prasy, maszyny do haftowania i żelazka

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Komendzie Stołecznej Policji rozbili profesjonalną fabrykę podróbek znanych marek. W trakcie akcji zatrzymano 36-letniego mężczyznę, który na szeroką skalę produkował i wprowadzał do obrotu odzież z podrobionymi logo światowych producentów.

Złodzieje w biały dzień

Dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili, że w wynajmowanych pomieszczeniach na terenie Warszawy działa profesjonalna szwalnia, w której produkowano podróbki ubrań. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zastali na gorącym uczynku osoby, które przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takiego jak prasy termiczne i żelazka, nanosiły podrobione logo na odzież.

Miliony złotych strat

W zabezpieczonych pomieszczeniach policjanci znaleźli prawie 9 tysięcy sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość tych produktów, gdyby były oryginalne, wynosi około 5 milionów złotych. Oprócz gotowych produktów, funkcjonariusze zabezpieczyli również profesjonalne maszyny do haftowania, które służyły do produkcji podrobionych naszywek i emblematów. Każda była wyposażona w oddzielny system komputerowy służący do zdalnego nanoszenia zastrzeżonych znaków towarowych o wartości 50 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty

36-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Zagrożenie dla konsumentów

Produkcja i sprzedaż podróbek to nie tylko naruszenie praw własności intelektualnej, ale także zagrożenie dla konsumentów. Podrobione produkty często są wykonane z materiałów niskiej jakości i nie spełniają standardów bezpieczeństwa. Kupując takie produkty, konsumenci nie tylko tracą pieniądze, ale także narażają swoje zdrowie.

Policja apeluje o czujność

Policjanci apelują do konsumentów o ostrożność podczas zakupów. Należy kupować odzież tylko w sprawdzonych sklepach i zwracać uwagę na jakość wykonania oraz cenę produktu. W przypadku wątpliwości co do oryginalności produktu, należy zgłosić się na policję.

(fot. KSP, źródło KSP)

Komentarze wyłączone