Niedziela, 20 kwietnia 202520/04/2025

Płonie klasztor w Braniewie. Trwa akcja gaśnicza WIDEO

W Braniewie w woj. warmińsko-mazurskim płonie klasztor. Na miejscu pracują strażacy. Na tę chwilę nie informacji o osobach poszkodowanych.

Trwa akcja gaśnicza klasztoru redemptorystów w Braniewie. Jak informuje mł. bryg. Grzegorz Różański z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, pali się dach obiektu.

W akcji gaśniczej udział bierze 10 zastępów pożarniczych, w tym dwie drabiny mechaniczne oraz 40 strażaków. W chwili obecnej udało się już opanować pożar. Strażacy mają go pod kontrolą.

Z budynku ewakuowało się pięć osób. Nikt nie odniósł obrażeń. Strażacy obecnie dogaszają pożar, przeszukują pogorzelisko i prowadzą pracę rozbiórkowe spalonych elementów.

Spaleniu uległ dachach budynku (500m2), który częściowo się zawalił. Akcja gaśnicza, w której obecnie bierze obecnie udział 13 zastępów strażaków, cały czas trwa.

(fot. PSP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone