Sobota, 19 kwietnia 202519/04/2025

Zwłoki kobiety w w mieszkaniu. Zatrzymano 24-latka

We wtorek w jednym z mieszkań na terenie Bornego Sulinowa w woj. zachodniopomorskim znaleziono ciało 47-letniej kobiety. W tej sprawie zatrzymano 24-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut zabójstwa i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek ciało 47-letniej kobiety z widocznymi obrażeniami znaleziono w mieszkaniu. Policjanci ze szczecineckiej komendy wykonywali na miejscu niezbędne czynności pod ścisłym nadzorem prokuratora, który zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Do pomocy w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy włączyli się funkcjonariusze straży leśnej i straży miejskiej z Bornego Sulinowa, którzy wspólnie z policjantami prowadzili szeroko zakrojone działania. Dzięki wykorzystaniu poracy drona w kompleksie leśnym został ujawniony samochód, którym mógł się oddalić z miejsca tego makabrycznego zdarzenia 24 – latek. Policjanci, którzy udali się w miejsce pozostawionego pojazdu zauważyli idącego leśną ścieżką mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego mężczyzny. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator w czwartek przedstawił 24-latkowi zarzut zabójstwa.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Szczecinku, źródło KPP w Szczecinku)

Komentarze wyłączone