Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Proponował seks 14-latce i wysyłał jej zdjęcia swoich genitaliów (foto)

Policjanci zatrzymali 31-latka, który składał 14-latce propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. Mężczyzna był już wcześniej skazywany za przestępstwa związane z pedofilią. Grozi mu 4,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska, który będąc przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką, składał jej propozycje seksualne. Za pośrednictwem czatu jednego z portali internetowych wysyłał jej zdjęcia swoich genitaliów.

Mundurowi po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie zaczęli ustalać tożsamość mężczyzny. Kryminalni dotarli do jednego z mieszkań w dzielnicy Wrzeszcz, w którym zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilka laptopów, kilkanaście telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych.

W czwartek 31-latek został doprowadzony do prokuratury, w której usłyszał zarzut prezentowania treści pornograficznych oraz składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego małoletniemu poniżej lat 15 propozycji obcowania płciowego zamiaru jego realizacji.

Za te przestępstwa w związku z tym, że 31-latek dopuścił się w warunkach recydywy, grozi 4,5 roku pozbawienia wolności. Prokurator i policjanci zawnioskowali do sądu o jego aresztowanie.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone