Niedziela, 19 lipca 202619/07/2026

Mężczyzna uwięziony w studzience. Dramatyczna interwencja służb w Krakowie

Służby ratunkowe z Krakowa uratowały mężczyznę, który był uwięziony w studzience kanalizacyjnej. Poszkodowany z objawami hipotermii został przetransportowany do szpitala.

Wczoraj około godziny 8:00 strażnicy miejscy z Krakowa otrzymali nietypowe zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z parkingów, w studzience kanalizacyjnej, uwięziony został mężczyzna, który nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Zgłaszający sugerował, że poszkodowany może być pod wpływem alkoholu.

Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. W studzience o głębokości około 3 metrów, z odsuniętą kratą zabezpieczającą, znajdował się młody mężczyzna, częściowo zanurzony w zimnej wodzie. Sytuacja była poważna – istniało ryzyko wychłodzenia organizmu.

Dyżurny podjął decyzję o wezwaniu dodatkowych służb. Na miejsce przybyli strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Straż pożarna, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, sprawnie wyciągnęła mężczyznę ze studzienki. Poszkodowany, z objawami hipotermii, został natychmiast przekazany ratownikom medycznym, którzy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowali go do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Policja bada, jak mężczyzna znalazł się w studzience oraz czy krata zabezpieczająca została usunięta celowo.

(fot. SM Kraków, źródło SM Kraków)

Komentarze wyłączone