Sobota, 18 lipca 202618/07/2026

Rodzice pięciotygodniowego dziecka aresztowani za znęcanie

Do szpitala w Poznaniu trafiło pięciotygodniowe dziecko z obrażeniami ciała. Policjanci zatrzymali jego rodziców – mieszkańców gminy Kiszkowo. Prokuratura postawiła im zarzuty znęcania się nad niemowlęciem, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce, działając na podstawie nakazu Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, zatrzymali 25-letnią kobietę oraz jej 31-letniego partnera, mieszkańców gminy Kiszkowo. Interwencja była następstwem dramatycznego zdarzenia, do którego doszło 15 września 2025 roku, gdy do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii w Poznaniu trafiło pięciotygodniowe dziecko z obrażeniami mogącymi wskazywać na stosowanie wobec niego przemocy.

O fakcie tym lekarze niezwłocznie poinformowali policję. Sprawa została przekazana funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Kłecku, a prokuratura wszczęła śledztwo. Zebrany materiał dowodowy pozwolił jeszcze tego samego dnia zatrzymać rodziców dziecka. Oboje trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Gnieźnie. Jak ustalono, w chwili zatrzymania byli trzeźwi.

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie przedstawiła zatrzymanym zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad niemowlęciem. Następnie, decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie, wobec matki dziecka zastosowano dwumiesięczny areszt tymczasowy, natomiast jej partner trafił do aresztu na okres trzech miesięcy.

Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter szczególnie bulwersujący ze względu na wiek pokrzywdzonego – pięciotygodniowego niemowlęcia. Jeżeli zarzuty potwierdzą się w toku postępowania, rodzicom dziecka grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Obecnie prokuratura prowadzi dalsze czynności dowodowe, które mają na celu pełne wyjaśnienie okoliczności sprawy. Dziecko pozostaje pod opieką lekarzy.

(fot. KPP Gniezno)

Komentarze wyłączone