Sobota, 18 lipca 202618/07/2026

Nielegalny imigrant uderzył w ogrodzenie i uciekł

Policjanci z Lipska w woj. mazowieckim wyjaśnili okoliczności kolizji w Solcu nad Wisłą. Za kierownicą samochodu, który uderzył w ogrodzenie i odjechał, siedział 30-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, przebywał w Polsce nielegalnie i bez zgody właściciela auta przewoził pracowników na budowę.

Policja z Lipska ustaliła sprawcę zdarzenia drogowego, do którego doszło 18 września w Solcu nad Wisłą. Zgłoszenie o uszkodzonym ogrodzeniu wpłynęło od właścicielki posesji, która poinformowała, że nieznany kierowca uderzył w jej ogrodzenie i odjechał, nie czekając na przyjazd służb.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej komendy. Policjanci szybko ustalili właściciela volkswagena, który został wskazany jako pojazd uczestniczący w kolizji. Ten z kolei wyjaśnił, że samochód bez jego wiedzy i zgody został zabrany przez 30-letniego obywatela Mołdawii. Cudzoziemiec miał zamiar przewieźć pracowników na teren budowy.

Podczas jazdy nie zachował ostrożności i stracił panowanie nad autem, w wyniku czego uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Po zdarzeniu porzucił pojazd i oddalił się z miejsca kolizji. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość.

W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, przebywał w Polsce nielegalnie. 30-latek został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Radomiu, którzy prowadzą dalsze postępowanie dotyczące jego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia, lecz także za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez prawa jazdy.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone