Sobota, 18 lipca 202618/07/2026

Policja rozbiła gang pseudokibiców odpowiedzialny za przemyt ponad 2,5 tony narkotyków WIDEO

Ponad 2,5 tony narkotyków mogło trafić na polski rynek poprzez działalności zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem stołecznych pseudokibiców. Dzięki działaniom funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Stołecznej Policji, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Krajowej, udało się rozbić gang i zatrzymać jego kluczowych członków.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Stołecznej Policji, działając na polecenie Prokuratury Krajowej, przeprowadzili szeroko zakrojoną operację wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków z krajów Europy Zachodniej. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy, wywodzący się ze środowiska stołecznych pseudokibiców, mogli wprowadzić na rynek nie mniej niż 2,5 tony substancji psychotropowych i środków odurzających.

Działania operacyjne i śledcze prowadzone były od wielu miesięcy. Policjanci ustalili, że narkotyki były przemycane głównie z Niderlandów i Hiszpanii, a następnie trafiały do obrotu na terenie całego kraju. Do pierwszych zatrzymań doszło pod koniec ubiegłego roku. Wówczas u jednego z podejrzanych zabezpieczono ponad 22 kilogramy mefedronu, blisko 4 kilogramy marihuany oraz haszysz, tabletki MDMA i ketaminę. Zatrzymany usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

Na początku lipca bieżącego roku funkcjonariusze dokonali kolejnego zatrzymania. Tym razem w ręce policjantów trafił 30-letni mężczyzna, który – jak ustalono – również był powiązany z przestępczą grupą. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 3 kilogramy kokainy. On również został tymczasowo aresztowany.

We wrześniu CBŚP i KSP przeprowadziły kolejną, skoordynowaną akcję. Zatrzymano sześć osób, w tym mężczyznę podejrzanego o kierowanie całym procederem. Prokurator przedstawił wszystkim zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a liderowi – zarzut kierowania nią. W toku działań zabezpieczono również ponad 160 tysięcy złotych w gotówce, pochodzących najprawdopodobniej z handlu narkotykami.

Łącznie w sprawie występuje dziewięciu podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 14 zarzutów. Wszyscy podejrzani obecnie przebywają w areszcie tymczasowym. Śledczy ustalili również mienie należące do członków grupy, w tym nieruchomości o łącznej wartości blisko 3 milionów złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien.

Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał w sposób zorganizowany i hierarchiczny. Poszczególne osoby odpowiadały za transport, magazynowanie oraz dystrybucję środków odurzających. Część z zysków była inwestowana w legalne przedsięwzięcia gospodarcze, mające na celu ukrycie rzeczywistego źródła pochodzenia pieniędzy.

Policja i prokuratura zapowiadają dalsze działania w tej sprawie. Śledztwo ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób powiązanych z przestępczym środowiskiem.

(fot. CBŚP)

Komentarze wyłączone