Środa, 17 czerwca 202617/06/2026

Mężczyzna spadł z Mostu Milenijnego do Odry. Ratownicy walczyli o jego życie

Dramatyczna akcja ratunkowa na Odrze. Ratownicy Wodnej Służby Ratowniczej podjęli z wody mężczyznę, który miał skoczyć z Mostu Milenijnego we Wrocławiu. U poszkodowanego stwierdzono zatrzymanie krążenia, a walka o jego życie trwała ponad godzinę

W środę ok. godziny 6:20 dyżurni ratownicy Wodnej Służby Ratowniczej zostali zadysponowani do zdarzenia na Odrze. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który spadł z Mostu Milenijnego.

Ratownicy WSR po kilku minutach dotarli na miejsce łodzią ratowniczą. Na powierzchni wody odnaleźli poszkodowanego i natychmiast podjęli go na pokład jednostki. Po ocenie jego stanu stwierdzono zatrzymanie krążenia.

Na pokładzie łodzi ratownicy niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Jeszcze przed dopłynięciem do brzegu wykonano dwie defibrylacje z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Po przybiciu do brzegu działania ratunkowe były kontynuowane przy wsparciu strażaków Państwowej Straży Pożarnej, ratownika WOPR oraz zespołów ratownictwa medycznego. Medycy wdrożyli zaawansowane czynności medyczne.

Walka o życie mężczyzny trwała ponad godzinę. Poszkodowany, nadal w stanie zatrzymania krążenia, został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

(fot. Wodna Służba Ratownicza)