Pożar w zakładach mięsnych w Morgach. Ewakuowano 200 osób 13:10 23-06-2026
Do pożaru doszło w miejscowości Morgi, w powiecie świeckim, na terenie gminy Warlubie. Ogień pojawił się na poddaszu budynku należącego do zakładów mięsnych.
Z obiektu przed przybyciem lub w trakcie działań służb ewakuowało się łącznie 200 osób. Według wstępnych informacji nikt nie został poszkodowany.
Na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej. Działania ratowniczo-gaśnicze są w toku. Strażacy koncentrują się na opanowaniu pożaru oraz sprawdzeniu budynku pod kątem bezpieczeństwa.
Przyczyna pojawienia się ognia nie jest obecnie znana. Okoliczności zdarzenia będą ustalane po zakończeniu akcji.
(fot. PSP)





