Tragiczny wypadek w Stoku Lackim-Folwarku. Nie żyje 36-letni motocyklista 10:49 07-07-2026
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godziną 18.00 w obrębie skrzyżowania ulicy Pałacowej i ulicy Praga w miejscowości Stok Lacki-Folwark. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem uderzył w tył Forda, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Siedlce.
Po zderzeniu z samochodem osobowym motocyklista uderzył jeszcze w pobliskie ogrodzenie. Na miejscu natychmiast podjęto działania ratunkowe, jednak życia 36-letniego kierowcy jednośladu nie udało się uratować. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
Policja i prokurator wyjaśniają okoliczności tragedii
Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz gromadzili materiał dowodowy, który ma pomóc w dokładnym ustaleniu przebiegu i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.
Badanie wykazało, że 45-letni kierowca Forda był trzeźwy. W czasie prowadzonych czynności droga w rejonie skrzyżowania była zablokowana.
Apel o ostrożność na drogach
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne przestrzeganie przepisów. Szczególną uwagę należy zwracać na oznakowanie dróg, zasady pierwszeństwa przejazdu oraz sytuację w rejonie skrzyżowań.
Chwila nieuwagi, nadmierna prędkość lub błędna ocena sytuacji mogą doprowadzić do tragedii. Dotyczy to zarówno kierowców samochodów osobowych, jak i motocyklistów, którzy są szczególnie narażeni na poważne konsekwencje w razie wypadku.
Motocykliści powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w miejscach, gdzie krzyżują się kierunki ruchu. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialnych decyzji każdego uczestnika ruchu.
(fot. KMP Siedlcach, źródło KMP w Siedlcach)






Widziałem ten wypadek. Kierowca forda jechał na wstecznym z prędkością prawie 130 km/h i wbił się w czekającego na światła motocyklistę. Samochody powinny być zabronione bo niosą śmierć motocyklistom.