5-letnia dziewczynka wypadła z okna na 11. piętrze. Matka była nietrzeźwa 13:58 06-06-2026
Do dramatycznego zdarzenia doszło we Włocławku przy ul. Wiejskiej. Około godziny 10:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Włocławku poinformował Prokuraturę Rejonową we Włocławku o wypadnięciu 5-letniej dziewczynki z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze budynku wielorodzinnego.
Dziecko spadło na zarośla znajdujące się przy budynku. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Dziewczynka, w ciężkim stanie, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.
Z pierwszych ustaleń wynika, że w chwili zdarzenia dziecko przebywało w mieszkaniu razem z 21-letnią matką, Wiktorią D. Kobieta miała spać, gdy doszło do wypadnięcia dziewczynki z okna.
Jak przekazała prokurator Małgorzata Kręcicka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, matka dziecka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1 promil alkoholu w organizmie, a wartość wartość była rosnąca. Wstępnie ustalono również, że kobieta mogła znajdować się pod wpływem marihuany.
Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku czynu z art. 160 § 2 kodeksu karnego, dotyczącego narażenia osoby, wobec której ciąży obowiązek opieki, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
21-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych we Włocławku. W najbliższym czasie mają zostać z nią przeprowadzone czynności procesowe.
(fot. info112.pl)





