Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pseudokibice zatrzymani za usiłowanie zabójstwa [wideo]

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy Zarządu w Kielcach CBŚP, a także krakowskich antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach, w połowie stycznia tego roku.

Trzech mężczyzn jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę  nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Wynikiem tego były poważne uszkodzenia ciała mężczyzny.

Zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. W ramach akcji policjantów CBŚP, funkcjonariusze przeszukali także kilka lokali w okolicach Krakowa, które zajmowali zatrzymani mężczyźni.

Na jednej z posesji policjanci odkryli plantację konopi indyjskich, na której znajdowały się krzewy w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także nóż i maczetę. Obecnie policjanci z prokuratorem ustalają czy zabezpieczone przedmioty mogły posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

W wyniku przeprowadzonych działań przez CBŚP zatrzymano łącznie 4 mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Dodatkowo jeden z podejrzanych będzie doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym obecnie przebywa. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Dodatkowo dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, trzech z zatrzymanych przez CBŚP mężczyzn, decyzją Sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. 

Całość materiałów jest obecnie analizowana. Warto zaznaczyć, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara od lat 8 nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. wideo CBŚP Kraków)

Komentarze wyłączone