Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat z ostrzeżeniem pogodowym dla województwa warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i pomorskiego.

Województwo wielkopolskie powiaty: jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, słupecki i turecki. 


Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Województwo pomorskie powiaty: kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski. 


Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 8 cm do 12 cm.

Województwo warmińsko-mazurskie powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, Elbląg, elbląski, iławski, lidzbarski, nidzicki, nowomiejski, Olsztyn, olsztyński, ostródzki i szczycieński. 

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm do 12 cm.


Województwo dolnośląskie powiaty: dzierżoniowski, świdnicki i ząbkowicki. 


Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 15 cm, zwłaszcza w rejonach powyżej 400 m n.p.m.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone